Şerit Komutlarını Atla

Tarihçe

Bergama Ticaret Odası 20 Ağustos 1925 tarihinde ilk yönetim kurulu başkanını seçerek Bergama Ticaret ve Sanayi Odası olarak göreve başlamıştır. 1947 yılında Sanayi Odası vasfı çıkarılıp Ticaret Odası olarak hizmetlerine devam etmiştir.

Odamız hizmet altyapısının standardının yükseltilmesi için 1957 yılında halen hizmet vermekte olduğu binanın yerini almış ve 1959’da bina inşaatını tamamlamıştır.

Bergama Ticaret Odası 165 üye ile kurulmuş ancak bugün 1.938 üyeye hizmet vermektedir. Odamız 5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Oda ve Borsalar Kanunu çerçevesinde verdiği hizmetlere ek olarak, Üyelerinin Kurumsal ve Bireysel Gelişimine, Eğitim ve Sağlık konularında Sosyal Yardım hizmetleri de vermektedir.

Günümüzde ise Bergama Ticaret Odası’nın hizmet çeşitliliğinin artırılması ve hizmet kalitesinin artırılması için kurumun ilk Stratejik Planı hazırlanmış ve hedefler belirlenmiştir. Stratejik hedeflere ulaşılması ve kurumsal yapının güçlendirilmesi için kurumumuz TOBB tarafından yürütülen Akreditasyon Çalışmalarını büyük bir titizlik ile sürdürmektedir.